O kampanii

W październiku ruszyła 5 edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Szkoła Żywienia. Jest to akcja cykliczna organizowana przez miesięcznik Uśmiech Rodziców, której celem jest propagowanie zdrowego żywienia dzieci już od najmłodszych lat. Nawyki żywieniowe kształtują się we wczesnym dzieciństwie, dlatego tak ważne jest informowanie maluchów i ich rodziców o konsekwencjach nieprawidłowej diety.

Akcja Szkoły Żywienia będzie trwała do lutego 2010 roku. W tym okresie do przedszkoli na całym terenie Polski trafią materiały informacyjne z piramidą żywieniową opracowaną przez dr inż. Anna Harton i dr inż. Joanna Myszkowska-Ryciak. Jest to piramida specjalnie dla dzieci. Ponadto w kilku warszawskich przedszkolach odbędą się rodzinne wieczorki, w czasie których dzieci poprzez zabawę będą uczyć się zdrowych nawyków żywieniowych, a rodzice zasięgnąć porady specjalisty dietetyka.

Akcja organizowana jest przez Magazyn Uśmiech Rodziców. Magazyn, razem z dodatkiem- Szkoła Zdrowego Żywienia, będzie bezpłatnie dystrybuowany w szkołach i przedszkolach.

Głównym partner kampanii jest: