Nowość od BoboVita - Jogurcik Malucha!

Pyszny smak owoców i ważny dla prawidłowego rozwoju wapń zamknięte w Jogurciku Malucha BoboVita

Pasteryzowany jogurt to mały mleczny posiłek dla dzieci i niemowląt, który łączy w sobie zalety pysznego smaku i ważnych dla organizmu dziecka składników odżywczych.

Jogurciki Malucha zostały przygotowane z myślą o dzieciach powyżej 6. miesiąca życia. Wyróżniają je:
  • elikatny, niezbyt słodki smak,
  • gładka konsystencja,
  • specjalnie skomponowany zestaw wartości odżywczych, w tym m.in. wapnia i witaminy B2.

Jeden kubeczek Jogurciku Malucha pokrywa aż 29 proc. dziennego zapotrzebowania dziecka na wapń, który jest niezbędny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości i zębów. Natomiast witamina B2 pomaga uwolnić z pożywienia tak potrzebną rosnącemu i żywiołowemu dziecku energię.

Jogurcik Malucha BoboVita zawiera mniej cukru niż inne dostępne na rynku pasteryzowane jogurty przeznaczone dla dzieci i niemowląt. Dlatego właśnie mamy, serwując swoim pociechom Jogurciki Malucha BoboVita, mogą skuteczniej chronić je przed ryzykiem pojawienia się próchnicy ząbków i otyłości u swoich maluchów.

Pyszne smaki Jogurcików Malucha zostały wybrane i zaakceptowane w badaniach konsumenckich, podczas których setki mam małych dzieci wskazywały najlepsze ich zdaniem propozycje. Jogurcik Malucha BoboVita będzie dostępny w trzech wybranych przez mamy smakach:

· Jogurcik Malucha łagodny banan (po 6. miesiącu)
· Jogurcik Malucha soczysta brzoskwinia (po 6. miesiącu)
· Jogurcik Malucha pachnąca truskawka (po 9. miesiącu)

Jogurcik Malucha BoboVita to świetna propozycja na drugie śniadanie lub podwieczorek dziecka. Taka zdrowa przekąska stanowi urozmaicenie jego diety, a dodatkowo wprowadza go w świat nowych, owocowych smaków. Dzięki temu pierwszemu kontaktowi ze smakowitym jogurcikiem dziecko będzie w przyszłości chętniej sięgać po produkty nabiałowe, ważne dla utrzymania zdrowia i energii.

„Każda mama wie, jak ważne jest wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych dziecka. Dlatego proponujemy Jogurcik Malucha jako pyszną i zdrową przekąskę, która dzięki wysokiej zawartości wapnia wspomaga rozwój kości malucha i jednocześnie pomaga mu zaprzyjaźnić się ze smakiem i konsystencją jogurtu, który w przyszłości ma szansę stać się dla niego pożywnym i zdrowym posiłkiem” – powiedziała Agnieszka Sztyk, młodszy kierownik produktu, NUTRICIA Polska.

Jogurcik Malucha BoboVita jest produktem bezglutenowym, został przygotowany bez sztucznych barwników i konserwantów. Dzięki specjalnemu procesowi produkcji (proces pasteryzacji) może być bezpiecznie przechowywany poza lodówką. Dlatego też stale ma idealną temperaturę do podania dziecku, a plastikowe kubeczki sprawiają, że jest wygodny do zabrania na spacery i w podróże.

Na każdym opakowaniu jogurciku umieszczona jest ciekawostka „Czy wiesz, że…”, dotycząca rozwoju układu kostnego niemowląt i znaczenia wapnia w diecie dziecka. W ten sposób mama, podając maluchowi pożywną przekąskę, może przy okazji dowiedzieć się, dlaczego tego typu posiłek jest tak ważny dla rozwoju jej pociechy.